20 Aralık 2012 Perşembe

GALATA MODA 2012 "Yılbaşı"

Tekrardan merhaba. Bugün 16. Galata Moda Festivali başladı.Duyuyorum ki İstanbul'da kar yağışı başladığı için katılım azmış. ...peynir ekmekle mi yediniz? 21 aralık saçmalığının şu saatlerden sonra gerçek olmadığını görenleri de tekrar aramıza aldıktan ( zorlama ile olsa da haha!) sonra asıl olayımıza geri dönelim. Yılbaşı için üzerinde  farklılık arayan 'İstanbul Sakinleri' fast fashion mağazalarına girip çıkmaktan bıkmadınız mı? Bu son fırsatı kaçırmayın!  Ben üniversiteyi şehir dışında okuduğumdan dolayı katılamıyorum.Değer bilin azcık. 
Bu yıl katılacak olan işlerini hayranlıkla takip ettiğim tasarımcılar ile görüşemeyeceğim için önümüzdeki günler düşüncelere dalıp dalıp daha derine dalıp çıkacağım. Bu etkinlik ile İstanbul dışında okumanın bana kattığı 2. acı oldu.  Geçen aylar da IFW de Hatice Gökçe'nin "TRANS" defilesini kaçırmıştım. Toparlanmam ve neden burada olduğumu, ailemin zoruyla başka bir bölümde okumanın verdiği baskıyı atlatmam biraz uzun sürmüştü. Şu zamanlarda iyi yerlere geleceğini bildiğim kişilerin yanında olma isteğim gerçekleşmiyor ya yine aynı şeyleri düşünmeye başladım. Finaller öncesinde hiç iyi olmadı bu ruh hali.İçli bir neyse çektikten sonra;

Gelelim bu uzun aralığın ardından beni yazmaya iten nedenlere ve bu standa uğramadan olmazlara

1.Neden:Mikail Arasan 
Onu ilk Hatice Gökçe'nin " Jön tükler" koleksiyonun da ki ayakkabılarıyla tanışmıştım.
Şimdi Mikail ARASAN markasını kurdu ve başladı "farklı adımların başlangıcına..." 
 Bugün twitterda da yazdığım gibi bu stand Galata Moda etkinliğine katılıyorsanız bu standa uğramadan olmazlardan...

2. Neden :Hatice Gökçe

Bu başlığa ne yazsam az, her zaman için en sizi teslim gözüm kapalı teslim edeceğim bir tasarımcıdır, bu yüzden bu standa uğramadan olmaz.

3.Neden: Seza Batıoğlu
Birbirinden farklı eldiven tasarlıyor.Yılbaşı için önemli ayrıntılardan, eldivenleri elinize geçirmek istiyorsanız. Bu standa uğramadan olmaz.

4. Neden:Niyazi Erdoğan Nam-ı diğer "Alemin Kralı"

Geçtiğimiz IFW kış döneminde W hotel de sergilediği tasarımları yılbaşı için ideal! Bu yüzden alemin kralı standına uğramadan olmaz!

5. Neden:Nihan Peker

Naif,kırılgan modern hanımlarımızın yılbaşın da öne çıkma zamanı olduğundan sizin için Nihan Peker standına uğramadan olmaz.

Benim size son şans festivalinde kış sezonunu beğendiğim ve önerebileceğim tasarımcıları yazdım.Seçim sizlerin...
 Bu arada Galaya Moda Festival 20-23 tarihleri arasında geçen sezon ki yerinde. 
Maçka Küçük Çitflik Park da.
Dip not: Galata Moda ilk düzenlendiği günden beri bir çok yer gezdi. Bir çok yerde konumlandırıldı. Hatta Galata kulesi çevresinde konumlandığı günlerde aşırı yağmurdan 2. gün tasarımcılar çevredeki boş dükkanlara yerleştirilmişti. İşte Galata Moda Festivalinin başlangıcı ve gücü bu olduğundan soğuğa aldırmayın! 

Hiç yorum yok: